Muzeum je otevřeno, přijďte se podívat

Více než 400 exponátů motocyklů, traktorů, stabilních strojů a nářadí, Jedno z největších muzeí v ČR.

Nenechte si ujít prohlídku Muzea veteránů motocyklů a traktorů v Radovesnicích II, plného nádherných exponátů. Uvidíte renovované motocykly ale i stroje, které jsou ve stavu, v jakém byly nalezeny. Zavzpomínejte na péráka, pionýra nebo Bizona.

Vedle motocyklů uvidíte i traktory, Svoboďák, Zetor 15 ale i Porsche, klenot mezi exponáty. Pro děti budou zajímavé dobové dílny, tak jak se dřív dělalo v kovárně, v kovodílně a to i s nářadím, u kterého se budete snažit uhodnout, k jakému účelu sloužilo.
Ve venkovních prostorách jsou zajímavé velké zemědělské stroje, mlátičky, celá plejáda dochovaných traktorů v původním stavu a zemědělské náčiní.
Ve všech expozicích Vás provází fotky a informační bloky s vysvětlivkami, jak to dříve vypadalo, co se vlastně používalo a jakou historií nebo vývojem některé věci procházely.

Do prázdnin v květnu a červnu je muzeum otevřeno každá pátek, sobotu a neděli a o prázdninách se na Vás těšíme každý den.

Muzeum Veteránů v Radovesnicích II bylo připravováno od roku 2010,

     kdy se začalo se shromažďováním budoucích exponátů. Vzhledem k zálibám zakladatele pana Bohumila Vokála i blízkých členů rodiny došlo v krátké době ke shromáždění větší sbírky historických traktorů, motocyklů, nákladních automobilů, zemědělské techniky zejména nářadí a strojů a dalších předmětů, které souvisí se životem na venkově a práci v zemědělství.

Více informací na www.muzeumradovesnice.cz

 

Fotogalerie

Prohlédněte si několik snímků z našeho muzea. Nejlepší zážitek však získáte jeho návštěvou...