+420 312 316 300 info@montex.cz
Valníkové nástavby

Valníky

Valníky


Valníky

Valníky

DOTAZ K PRODUKTU

Valníková nástavba MTVAL

Valníková nástavba MTVAL

DOTAZ K PRODUKTU

Velmi oblíbená valníková nástavba univerzálního použití. Nástavba je určena pro řadu podvozků v kategoriích od 3.5t do 26t celkové hmotnosti vozidla. Valníková nástavba s celní / necelní plachtou je vhodná pro běžnou místní nebo mezinárodní přepravu. Pro podvozky do 12t se dodává verze s celohliníkovým rámem MTVAL CS AL a ve verzi do 3,5t speciálně odlehčeným hliníkovým rámem MTVAL CITY pro zachování maximální nosnosti vozidla. Valníkové nástavby se dodávají v celé řadě modifikací. Mezi nejběžněji dodávané valníky patří valníky s třístranným shrnováním MTVAL CS, pro přepravu nebezpečných látek ADR valníky a pro stavební firmy valníky  s hydraulickým jeřábem.

Valníková nástavba MTVAL CS s třístranným shrnováním

Valníková nástavba MTVAL CS s třístranným shrnováním

DOTAZ K PRODUKTU

Valníková nástavba s třístranným systémem shrnování plachty je určena především pro zajištění rychlé a pohodlné manipulace se zbožím. Boční plachty jsou napínány lehce ovladatelným mechanismem a umožňují snadné odplachtování jedinou osobou. Plachty umožňují volné shrnování dopředu i dozadu. Střecha je shrnovací dopředu a tím umožňuje rychlou manipulaci pomocí jeřábu. Nástavby jsou velmi oblíbené v automobilovém průmyslu nebo v systémech dodávky JUST-IN-TIME, kde se projeví jejich hlavní výhoda, rychlá a pohodlná nakládka a vykládka. Nástavbu je možné dodat i s nízkým rámem pro maximální využití nakládací výšky nebo v lehkém hliníkovém provedení roštu.

Valníková nástavba MTVAL celoplachtová shrnovací / DBV

Valníková nástavba MTVAL celoplachtová shrnovací / DBV

DOTAZ K PRODUKTU

Valníková nástavba univerzálního použití s kompletní shrnovací plachtou. Nástavba je dodávaná ve standardním provedení s bočnicemi. V konstrukci plachty je shrnovací systém, který umožňuje shrnout celou plachtu dopředu, strop i boky se shrnují společně. Oproti třístranné shrnovací nástavbě MTVAL CS je toto levnější, jednodušší a lehčí provedení nástavby. Odplachtování stropu nebo boků je pomalejší než u třístranného systému ale je výrazně rychlejší než u klasické nástavby. Nástavba je velmi oblíbená pro běžnou přepravu zboží kde se vyskytuje občasná nakládka jeřábem. Speciální verze DBV této nástavby je dodávána bez bočnic, se speciální plachtovou konstrukcí, která se celá shrnuje v bočních vodících profilech po obvodu nástavby a po shrnutí nechá přístupnou celou ložnou plochu bez plachty a konstrukce. Toto řešení nástavby je používáno především u valníků s hydraulickým nakládacím jeřábem.

Valníková nástavba MTVAL s hydraulickým jeřábem

Valníková nástavba MTVAL s hydraulickým jeřábem

DOTAZ K PRODUKTU

Zesílená valníková nástavba pro těžší zatížení vybavená hydraulickým nakládacím jeřábem. Valník je v provedení s bočnicemi, zesíleným předním ocelovým čelem, pevnější podlahou a hydraulickým jeřábem. Standardně se dodává jeřáb umístěný za kabinou, u vozidel s přívěsem je jeřáb dodáván v zadní části vozidla pro snadnou obsluhu vozidla i přívěsu. Pro malé valníky do 7.5 t celkové hmotnosti jsou dodávány lehké jeřáby umístěné přímo v ložné ploše. Valníková nástavba může být vybavena klasickou nebo lépe celoshrnovací plachtovou odjížděcí konstrukcí DBV.

Valníková nástavba MTVAL ADR, ADR EX/II

Valníková nástavba MTVAL ADR, ADR EX/II

DOTAZ K PRODUKTU

Valníková nástavba určená pro přepravu nebezpečných látek v režimu ADR. Specifikace a provedení nástavby je závislé na požadavcích přepravovaných nebezpečných látek. Mezi nejběžněji dodávané nástavby patří verze pro přepravu kusových nebezpečných látek a pro přepravu výbušnin. Konstrukce a materiály nástavby jsou provedeny v souladu s požadavky Dohody ADR pro přepravu nebezpečných věcí v kusech. Valníkové nástavby ADR pro přepravu kusových nebezpečných látek jsou doporučeny pro přepravu látek klasifikovaných dle ADR do následujících tříd 2; 3; 4.1; 4.2; 4.3; 5.1; 5.2; 6.1; 6.2; 8; 9. Valníkové nástavby ADR EX/II pro přepravu výbušnin jsou doporučeny pro přepravu předmětů klasifikovaných dle ADR třídy 1. Pro přepravu výbušných látek a předmětů třídy 1 jsou určeny i speciální skříňové nástavby ADR EX/III.

Valníková nástavba MTVAL CITY

Valníková nástavba MTVAL CITY

DOTAZ K PRODUKTU

Sériové celohliníkové valníky MONTEX MTVAL•CITY. "Minimální váha, minimální cena, minimální doba dodání." S tímto mottem jsou dodávány nové verze optimalizovaných celohliníkových valníků MONTEX MTVAL CITY pro podvozky do 3,5 t celkové hmotnosti. Nízká hmotnost je dosažena použitím nových typů hliníkových eloxovaných profilů, lehké podlahové překližky a odlehčené plachtové konstrukce.

Valníková nástavba MTVAL bez plachty

Valníková nástavba MTVAL bez plachty

DOTAZ K PRODUKTU

Valníková nástavba bez plachtové konstrukce a bez plachty. Tento typ valníkové nástavby je velmi často dodáván na malé podvozky do 3.5 t celkové hmotnosti nebo na podvozky v kategorii 7.5 - 12t jako rozvážkové nebo vnitrofiremní vozidlo nebo vozidlo pro přepravu tyčového materiálu. V případě požadavku zakrytí přepravovaného zboží je možné valník dovybavit krycí plachtou s uchycením na bočnicích a s uložením plachty na předním čele. Verze valníků pro přepravu tyčového materiálu jsou vybaveny zesíleným čelem a případně mohou být vybaveny fixačními a oddělujícími prvky integrovanými v ložné ploše pro zajištění bezpečnosti přepravy. V provedení bez plachty se dodává i ADR varianta valníkové nástavby pro přepravu technických plynů se zvýšeními bočnicemi nebo nástavcem bočnic. Pro snadnější manipulaci s nákladem se valníky dodávají ve verzi s hydraulickým jeřábem.

6. 5. 2022

DEMO CITY nástavby

25. 2. 2021

Nástavby

Navštivte naši Facebookovou stránku kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD a zapojte se s námi do soutěže o Grena...

...