+420 312 316 300 info@montex.cz
O nás

Profil společnosti

Profil společnosti

Společnost Montex, spol. s r.o. patří mezi nejvýznamnější tuzemské výrobce nástaveb, přívěsů a vybavení pro nákladní vozidla a od založení v červnu 1990 jsme vyrostli v největšího karosáře u nás.

Náš hlavní výrobní profil tvoří valníkové nástavby, skříňové nástavby, chladírenské a mrazírenské nástavby, hákové a řetězové nosiče kontejnerů, soupravy, sklápěcí nástavby, přepravníky nápojů, výměnné nástavby a nosiče výměnných nástaveb, servisní a dílenské vozy, speciální a další nástavby. Ve spolupráci s firmou LAMBERET již od roku 1994 dodáváme pro tuzemský trh nástavby této firmy, včetně zajištění servisu nástaveb i návěsů.

Pro posílení významné pozice v oblasti výroby nástaveb na nákladní automobily jsme rozhodli, jako jedna z prvních společností dodávajících nástavby, o zavedení systému managementu jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2015 a tím zvýšení konkurenceschopnosti a kvality výroby. O úspěchu zavedení a udržování systému managementu jakosti svědčí následné dozorovací a obnovovací audity.

Díky kvalitě námi dodávaných nástaveb se mezi hlavní zákazníky řadí velké spediční firmy, velkoobchodní řetězce a distribuční sklady, kde jsou vyžadovány spolehlivé a odolné nástavby. Pro dodržení vysoké kvality a zrychlení dodávek neustále investujeme do našeho výrobního závodu, zlepšujeme a nasazujeme nové technologie výroby, aby se nám podařilo docílit rychlejšího a kvalitnějšího uspokojení požadavků našich zákazníků.

Výrobní závod s novým centrem služeb a s moderním technologickým zázemím se nachází ve snadné dostupnosti Prahy, Hradce Králové a Pardubic, na nové dálnici D11 (EXIT 50 nebo 62). V současné době disponuje výrobní plochou cca 9000 m2 rozčleněné ve třech moderních výrobních halách s navazujícími technologiemi:

  • sklad ocelového materiálu a příprava profilů (vypalování LASER, CNC ohraňování, střihání, řezání a ohýbání),
  • svařovnací stání pro 10x souběžných zakázek a 2x samostané svařovací pracoviště drobných svařenců,
  • tryskací box 15 m a 2x lakovací box 15 m a 8 m pro povrchovou úpravu kompletních zakázek,
  • montážní hala skříňových, valníkových nástaveb a hákových nosičů kontejnerů,
  • montážní hala chladírenských a mrazírenských nástaveb,
  • pracoviště přípravy elektroinstalace podvozků, zapojení a montáž elektroinstalace a příslušenství,
  • pracoviště montáže zdvíhacích plošin,
  • sklad s kompletací a expedicí materiálu pro jednotlivé zakázky.

​Těšíme se na Vaši návštěvu

Pojedete-li okolo, neváhejte a navštivte naše nové centrum služeb, rádi Vás uvítáme, provedeme výrobou, nabídneme dobrou kávu a můžeme si popovídat o Vašich potřebách a nabídce našeho řešení, produktů a poskytovaných služeb.


Mohlo by Vás zajímat 

Naše události

Dodávané nástavby 

Kontakty

6. 5. 2022

DEMO CITY nástavby

25. 2. 2021

Nástavby

Navštivte naši Facebookovou stránku kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD a zapojte se s námi do soutěže o Grena...

...